Hætteopvaskemaskine
PT-M E-light
1580156
Leverandør:
Winterhalter
Driftsikker hætteopvaskemaskine med touch-display, 4-filter system og selvrens
- Mål (BxDxH): 635 × 750 × 1.995 mm
- Sæbe & afspænding: Indbygget pumpe og styring af dosering
- Programmer: 3 vaskeprogrammer – 90/180/300 sek.
- Indføringshøjde: 440 mm
- EL / effekt: 400V (3-faset), 14,7 kW
- Vand & afløb: ¾" slangetilslutning, 1–6 bar | Afløb: Ø50 mm
- Kurvestørrelse: 500 × 500 mm
- Særlige egenskaber: Manuel hætteløft, touch-display på dansk, 4-filter vandfiltrering med optisk sensor, auto-tømmeprogram, selvrens, varmeisoleret maskine og hætte
En driftsikker og energieffektiv hætteopvaskemaskine med touch-display og avanceret 4-filter system – til restauranter og storkøkkener.
89.671,00 kr.
Available in stock
112.088,75 kr.
På lager
-
Winterhalter PT-M E-light 14,7 kW er en professionel hætteopvaskemaskine i rustfrit stål med manuel hætteløft. Touch-displayet er på dansk og giver nem betjening med visning af programstatus, programvalg, temperaturer, vasketæller og serviceinformation. Det avancerede 4-filter vandfiltreringssystem med optisk sensor sikrer optimalt vaskeresultat. Auto-tømmeprogram og selvrens holder maskinen i stand. Varmeisoleret maskine og hætte. Kurve 500×500 mm med max. emnehøjde 440 mm.
| Producent/Mærke | Winterhalter |
| Produkt Serie | PT-M E-light |
| Produkt Type | Hætteopvaskemaskine |
| Modelnavn | PT-M E-light |
| Oprindelsesland | Tyskland |
| Højde (mm) | 1995 |
| Bredde (mm) | 750 |
| Dybde (mm) | 635 |
| Indføringshøjde (max) | 440 |
| Kurvstørrelse | 50 x 50 cm |
| Kapacitet i timen (max) | 60 |
| Programmer | 3 programmer: 90, 180, 300 sek. |
| Vandtilslutning | 3/4" |
| Afløb (mm) | 50 |
| Afløb(mm) | 50 |
| Volt | 400V (3-faset) |
| Effect (W) | 14700 |
Downloads
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
|
Brochure | 1358 KB | |
|
|
Quick Guide | 269 KB |