Hætteopvaskemaskine
PT-M E-light
1580171
Leverandør:
Winterhalter
Ergonomisk hætteopvaskemaskine med automatisk hætteløft, touch-display og 4-filter system
- Mål (BxDxH): 635 × 750 × 1.995 mm
- Sæbe & afspænding: Indbygget pumpe og styring af dosering
- Programmer: 3 vaskeprogrammer – 90/180/300 sek.
- Vandforbrug: 2,4 L pr. vask
- Indføringshøjde: 440 mm
- EL / effekt: 400V (3-faset), 11 kW
- Vand & afløb: ¾" slangetilslutning, 1–6 bar | Afløb: Ø50 mm
- Kurvestørrelse: 500 × 500 mm
- Særlige egenskaber: Automatisk hætteløft, touch-display på dansk, 4-filter vandfiltrering med optisk sensor, auto-tømmeprogram, selvrens, vasketank 35 L, varmeisoleret maskine og hætte
En ergonomisk hætteopvaskemaskine med automatisk hætteløft og intelligent touch-display – til restauranter og storkøkkener der ønsker maksimal komfort.
96.792,00 kr.
Available in stock
120.990,00 kr.
Bestillingsvare - kontakt os for leveringstid
-
Winterhalter PT-M E-light 11 kW med automatisk hætteløft er identisk med 14,7 kW modellen men med automatisk hætteløft for øget ergonomi. Touch-display på dansk med visning af alle driftsparametre. 4-filter vandfiltrering med optisk sensor. Auto-tømmeprogram og selvrens. Vasketank 35 L. Vandforbrug 2,4 L pr. vask. Kurve 500×500 mm.
| Producent/Mærke | Winterhalter |
| Produkt Serie | PT-M E-light |
| Produkt Type | Hætteopvaskemaskine |
| Modelnavn | PT-M E-light |
| Oprindelsesland | Tyskland |
| Højde ved brug (max) | 2000 |
| Højde (max) (mm) | 1515 |
| Højde (mm) | 1995 |
| Bredde (mm) | 750 |
| Dybde (mm) | 635 |
| Vægt (kg) | 134 |
| Indføringshøjde (max) | 440 |
| Kurvstørrelse | 50 x 50 cm |
| Automatisk Hætteløft | Ja |
| Programmer | 3 programmer: 90, 180, 300 sek. |
| Netværks tilslutning | Nej |
| Vandforbrug (L) | 2 |
| Vandtilslutning | 3/4" |
| Afløb (mm) | 50 |
| Volt | 400V (3-faset) |
| volt | 400 |
| KWh | 11 |
| Effect (W) | 6400 |
Downloads
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
|
Brochure | 1358 KB | |
|
|
Brugermanual | 2745 KB |