Hætteopvaskemaskine
PT-M E-plus
1580177
Leverandør:
Winterhalter
Energibesparende hætteopvaskemaskine med dobbelt varmegenvinding og 4 programmer
- Mål (BxDxH): 635 × 750 × 2.195 mm
- Sæbe & afspænding: Sæbe- og afspændingspumpe inkl.
- Programmer: 4 vaskeprogrammer – 60/90/180 sek. + uendelig vask
- Vandforbrug: 2,4 L pr. vask
- Indføringshøjde: 440 mm | Kapacitet: 72 kurve pr. time
- EL / effekt: 400V (3-faset), 14,7 kW
- Vand & afløb: ¾", max. 12°C, 1–6 bar | Afløb: Ø50 mm
- Kurvestørrelse: 500 × 500 mm
- Særlige egenskaber: Manuel hætteløft, dobbelt varmegenvinding fra afgangsluft og afløbsvand, programmérbar fra front, autoClean 180 sek., automatisk energisænkning, vasketank 42 L/60°C, skylletank 9 kW/6 L/82°C
En meget energibesparende hætteopvaskemaskine med dobbelt varmegenvinding – reducerer energiforbruget markant i det professionelle storkøkken.
110.536,00 kr.
Available in stock
138.170,00 kr.
På lager
-
Winterhalter PT-M E-plus er den energioptimerede udgave med dobbelt varmegenvinding: afgangsluften opvarmer indgående koldt vand og afløbsvandet opvarmer vaskevandet. Programmérbar fra fronten for alle parametre. 4 programmer inkl. 60 sekunders program. AutoClean 180 sek. og selv-tømmende afløbspumpe. Kapacitet 72 kurve pr. time. Automatisk vandpåfyldning ved opstart.
| Producent/Mærke | Winterhalter |
| Produkt Serie | PT-M E-plus |
| Produkt Type | Hætteopvaskemaskine |
| Modelnavn | PT-M E-plus |
| Oprindelsesland | Tyskland |
| Højde (mm) | 2195 |
| Bredde (mm) | 750 |
| Dybde (mm) | 635 |
| Indføringshøjde (max) | 440 |
| Kurvstørrelse | 50 x 50 cm |
| Kapacitet i timen (max) | 60 |
| Programmer | 4 programmer: 60, 90, 180 sek. |
| Vandforbrug (L) | 2 |
| Vandtilslutning | 3/4" |
| Afløb (mm) | 50 |
| Afløb(mm) | 50 |
| Volt | 400V (3-faset) |
| Effect (W) | 14700 |
Downloads
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
|
Brochure | 1367 KB | |
|
|
Brugermanual | 2745 KB |